SATSO’da Komisyonlar çalışmaya başladı1 Haziran 2018 - 11:30, Cuma


arsivler.ferizlide.com/

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda her ayın son Çarşamba günü gerçekleştirilen aylık olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1148 no’lu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Nisan ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu’nu sunmak üzere kürsüye gelen Hesap İnceleme Komisyonu Başkanı Vahap Gün tarafından okunmasının ardından oylanarak, meclis üyeleri tarafından tasdik edildi

Meclis Üyelerinin katılımı ve Meslek Komitesi Başkanlarının da konuk olduğu Mayıs Ayı olağan Meclis toplantısında yönetim kurulunun aylık faaliyetleri hakkında bilgi veren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:

Geyve Gıda İhtisas OSB konusunda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla bir dizi temaslarda bulunduk. Ayrıca kadın girişimciler kurulumuz ile Geyve Belediyesi tarafından yürütülen ortak proje çerçevesinde başlanılan “Yöresel Ürünler Üretim Merkezi Projesi” inşaat çalışmalarını yerinde inceledik.

 

Geyve yöresindeki kültürel - tarımsal ürünlerin ve el sanatlarının değerlendirilmesi ve bölge kadınlarının istihdamı” projesi kapsamında bir komisyon kurarak Geyve Belediyesiyle ortaklaşa “Yöresel Ürünler Üretim Merkezi Projesi”nde neler yapabiliriz üzerine çalışmalar başlattık.

Geyve İlçesi’nde kurulması planlanan gıda ihtisas OSB’de yer almak isteyen üretici firmalar için talep toplanmaya başlandı. Talep formları SATSO ve Geyve Belediyesi’nden temin edilebilir.

Eylül ayının son haftasında ilimizde “Peyzaj Ve Süs Bitkiciliği Festivali” düzenlenmesi konusunda bir dizi çalışmalar yürütüyoruz. Odamızın da içinde yer aldığı bu çalışmalarda festivalin düzenleneceği alanda incelemelerde bulunduk. Söz konusu festival, Kırkpınar’da bulunan eski havaalanı arazisinde düzenlenecek.

 

TOBB’da iki yeni görev

 

TOBB 74. Olağan genel kuruluna iştirak ettik. Genel kurul seçimleri sonucunda TOBB Yüksek İdare Kurulu’nda ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu’nda görev aldım.

                    

Komisyonlar Belirlendi

Yönetim kurulumuzun çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla istişari nitelikte ihtisas komisyonları oluşturduk.

 

Bu komisyonlar:

  1. Ticaret Ar-Ge komisyonu
  2. Sanayi Ar-Ge komisyonu
  3. Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu
  4. Yayın Komisyonu
  5. Tarım ve Hayvancılık Komisyonu
  6. Çevre Komisyonu
  7. Turizm Komisyonu

 

Ayrıca; iş dünyası-üniversite işbirliği komisyonu adı altında bir komisyon oluşturma çalışmalarına başladık. Komisyonlarımızda kendi istek ve arzuları ile görev alan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalar diliyorum.  

 

Girişimci Çocuk Atölyesi

SATSO - İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (marka) tarafından organize edilen, Türkiye'de ilklerden biri olan “Girişimci Çocuk Atölyesi Projesi” hayata geçirildi. Projenin amacı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmak, girişimci düşünceleri küçük yaşlarda başlatabilmek ve çocukları girişimcilik hakkında bilinçlendirmektir. Proje çerçevesinde, il milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenen 10-12 yaş grubundaki 25 öğrenciye,   odamızda 5 gün süren bir eğitim verildi. Eğitime katılan öğrenciler ilimizdeki 18 devlet okulundan seçildi. Eğitim sonucunda ortaya çıkan proje fikirleri Serdivan Avm’de sergilendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde ekonomiye destek vermek amacıyla başlatılan “Nefes Kredisi” projesi kapsamında odamız üyelerine kredi desteği sağladık. Bildiğiniz gibi odamız bütçesinden 2 milyon TL fon aktarmıştı. Bunun sonucunda bugün itibariyle; 446 üyemiz toplamda 36 milyon 320 bin tl tutarında kredi kullanmıştır.

İstihdam ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezi Projesi İptal

Ayrıca, SATSO imaj konumlandırma çalışmalarına başladık. Ek hizmet binalarımızı kısa zamanda üyelerimizin hizmetine sunmak için çalışmalarımız devam ediyor. 

Sakarya İstihdam ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezi Projesini verimli olmadığından dolayı iptal ettik.

 

İptal gerekçelerimiz; Proje kapsamında toplamda 1.125 firma ve 15.000 personele belgelendirme yapılması hedeflenmiş ancak; iki yıl içinde toplam 9 firma ve 26 personel bu hizmetten yararlanmıştır. SESOB mesleki eğitim merkezi açmış olması ve bu güne kadar 3.900 kişiyi belgelendirmiştir. Hali hazırda TOBB-MEYBEM adına odamız bünyesinde belgelendirme hizmeti zaten verilmektedir. Projede meydana gelen gecikmeler dolayısıyla yaklaşık 2.250.000 TL tutarında bir cezai müeyyide karşımıza çıkacaktı.

 

Sakarya İstihdam ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezi Projesi’nin iptaliyle ilgili Kalkınma Ajansı’na başvuru yaptık. Projenin kamu yararına uygun olmaması nedeniyle iptalini istedik ve bu doğrultuda iptal edildi. Odamızın 2018-2021 yıllarını kapsayacak stratejik plan çalışmaları devam etmektedir. 4 yıllık stratejik plan ile 2018 yılı yıllık iş planlarımızı haziran ayında tamamlamayı ve meclisimizin onayına sunmayı hedefliyoruz.

 

Komite Toplantıları İle İlgili Bilgi

Mayıs ayı içerisinde 26 meslek komitesi toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantılara 125 meslek komite üyemiz iştirak etmiştir. Toplantılara katılım oranı %79’dur. Söz konusu toplantılarda 127 komite kararı alınmıştır.

Bu kararların;

47 karar SATSO’dan talep içermiştir.

38 karar komitenin genel görüşü ve istişare kararlarıdır.16 karar mahkeme yazıları,

6 durum değerlendirme kararı alınmıştır. 8 rayiç fiyat tespiti ve fatura tasdiki kararı, 4 odalar birliğinden ve diğer resmi kurumlardan bilgi talep kararı, 3 ziyaret talebi kararı,

2 eğitim talebi kararı, 2 yemekli toplantı talebi,1 üyelerden gelen talep yazısı (pide fiyat tarifesi). Bu kararlarla ilgili yönetim kurulumuzca gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

 

1250 Koli İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Bu yıl meclisimizin de uygun görüşü doğrultusunda iftar organizasyonumuzu iptal ederek 1250 ramazan kolisi hazırlandı ve meslek komite üyelerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza dağıttık.

 

Fenerli Konağa Tadilat

Odamız mülkiyetindeki Taraklı’daki Fenerli Konağıyla ilgili çalışmalar başlattık. Bu hususta iki firmayla anlaşarak 2 ay içerisinde konağımızın tadilatını tamamlayacağız.

 

Yönetim Kurulu’na İletilen Konuların Değerlendirmesi

Bildiğiniz üzere komitelerimizin meslek grubu tanımlarının web sayfamızda ve sair tanıtım ortamlarında daha anlaşılabilir olması adına çalışma başlattık. Komitelerimizin ilk gündem maddesine bu konuyu alarak, komitelerimizin önerileri doğrultusunda tespitleri yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalar tamamlanınca, yine güncelleme çalışması devam eden web sayfamızda yayınlanacaktır.

 

5. Meslek komitemizin almış olduğu karar doğrultusunda 31 Mayıs dünya tütünsüz günü kapsamında tütün içilmesine izin vermeyen işyerlerine teşekkür belgesi verilmesi kapsamında 7 üyemizin unvanları Sağlık İl Müdürlüğü’ne bildirilmiştir.

 

7. Meslek komitemizin almış olduğu karar doğrultusunda klima bakımlarının yaptırılması ve yetkili servislerin tercih edilmesi konusunda haberler yapıldı.

 

8. Meslek komitemizin almış olduğu karar doğrultusunda mobilya sektöründe kdv oranının %8’e düşürülmesi ve ayrıca yük taşımacılığındaki tonaj uygulamasının getirdiği sıkıntılarla ilgili üst kuruluşumuz olan türkiye odalar ve borsalar birliği’ne yazılar yazıldı.

 

15. Meslek komitemizin almış olduğu karar doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüğü’nden randevu alındı. Komitemiz engellilere yönelik sağlık raporları ve eksik olan psikiyatrist sayısıyla ilgili ve sair komite sorunlarıyla ilgili görüşmeleri gerçekleştirdiler.

 

23. Meslek komitemizin almış olduğu karar doğrultusunda ilimiz genelinde sanayi envanteri hazırlanmasıyla ilgili taleplerine istinaden kapasite raporu ve sanayi sicil belgesi çıkarmamış ya da süresi geçmiş odamız üyelerine hatırlatma amacıyla duyurular yapıldı.

 

Son zamanlarda ülkemizde ön plana çıkan tahkim ve arabuluculuk müessesiyle ilgili odamızda çalışma başlatıyoruz. Bu konuyla ilgili daha net gelişmeler elde edince meclisimizi bu konuda bilgilendireceğiz.

 

6. Meslek komitemizin talebi doğrultusunda şehir merkezindeki otopark sorunuyla ilgili büyükşehir belediyesine yazı yazarak sorunun çözülmesiyle ilgili talepte bulunuldu.

 

9. Meslek komitemizce alınan karar doğrultusunda beyaz eşya sektöründe KDV oranlarının indirilmesi ve ayrıca elektronik eşya ve cep telefonu satışlarında kredi kartına 12 taksit uygulamasının getirilmesi hususunda Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’ne yazılar yazarak talepte bulunuldu. Yine ayrıca tabela ilan ve reklam bedellerinin yüksek olduğu ve bu fiyatların makul fiyatlara çekilmesi konusunda talep yazımızı büyükşehir belediye başkanlığına ilettik.

 

24. ve 32. Meslek komitelerimizin, kendi personelini taşımak isteyen firmaların yüksek trafik cezaları sebebiyle mağdur olduğu, bu sebeple ilgili firmaların kendi personelini taşımalarına yönelik kendi araçları için ya “s plaka” verilmesi ya da ayrı bir plaka düzenlemesinin yapılması konusunda büyükşehir belediye başkanlığı’na yazılı olarak ilettik.

 

33. Meslek komitemizin kararı doğrultusunda otomasyonun önemine binaen komitemizce “otomasyon haftası” düzenlenmesi talebi yönetim kurulumuzca uygun görülmüş olup, bu konuda komitemizden daha detaylı bir çalışma beklemekteyiz.

 

31. Meslek komitemizin almış olduğu karar doğrultusunda başlatılan telekomünikasyon sektöründe mağduriyete imza kampanyasına haber yapılarak destek verdik.

Bir önceki meclis toplantımızda Meclis Üyemiz Adnan Borazancıoğlu’nun bahsetmiş olduğu küçük işletmelerin yaşadığı KDV tahsilat sorunuyla ilgili yazıyı Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’ne ilettik.

                    

Bir önceki meclis toplantımızda Meclis Üyemiz Behlül Bayrak’ın bahsettiği yabancı dildeki tabelaların sayısının hızla artmasıyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yazı yazılarak ilgili mevzuat hükümlerinin uygulanmasıyla ilgili talepte bulunuldu.

 

Perakende ticaretinde ilke ve kurallar hakkında yönetmelik yayınlandı. Bu yönetmelikte işverenlerce personellere verilen yemek kartı ile ilgili yeni düzenlemeler getirildi. İlgili yönetmelik üyelerimize mail yoluyla duyuruldu.

 

Odamızın çalışmaları ve faaliyetlerimizle ile ilgili detaylı bilgileri  www.satso.org.tr web sayfamız üzerinden tüm kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmaktayız.  Faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen üyelerimizin web sayfamızı takip etmelerini rica ederim.”

 

Aylık Faaliyetler ile ilgili Meclis Üyelerinden Görüşler

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un aylık faaliyetlerle ilgili açıklamalarının ardından meclis üyeleri değerlendirmelerde bulundu.

 

Yönetim Kurulunun aylık faaliyetleri ile ilgili görüş bildiren Meclis üyesi ve Yönetim Kurulu Eski Başkanı Mahmut Kösemusul, Yönetim Kurulu’nun 4 personelin görevine son vermesi konusunda bir açıklama talep etti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ TOBB 5174 sayılı kanunun 41. Maddesine göre “Oda personelinin işe alınması,  görevine son verilmesi, yükseltme ve nakillerine karar vermek Yönetim Kurulu’nun görevleri arasındadır.” Yönetim Kurulum böyle bir karar verdi. Ve işlerine son verdik. Bunun müsebibi, seçim sürecinde yaptığı çalışmalarla eski yönetim kurulu ve yönetim kurulu başkanıdır, Bu arkadaşların tarafsızlıklarını kaybettirdikler.” diye konuştu.

 

Meclis Üyesi Bülent Yazar, Komisyonlarının ciddi çalışmalar yapacağının düşündüklerini belirterek “22.  Meslek Grubu otomotiv sanayicileri var. Sakarya ana sanayideki paydan yüzde 10 civarında iş ve pay alabiliyor. Meslek grubumuzda büyük firmalar var. 23. Meslek Komitesi ile birlikte ana ve yan sanayileri bir araya getirerek fırsatları oluşturmak için destek bekliyoruz.” dedi.

Meclis Üyesi Yazar, ayrıca tarım hayvancılık sektöründeki projelere verilen destekler konusunda değerlendirmelerde bulunarak şunları dile getirdi: “Sakarya, sanayide olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta da önemli bir lokasyona sahip. Yem bitkileri, su, iklim konularında dört dörtlük bir bölgede yaşıyoruz.  Tarım ve hayvancılık konusunda devlet destekleri de ciddi bir noktada. Ancak bu konuda mevzuat gereği ruhsat alma problemlerimiz var. Türkiye’de birçok ilde; Organize damızlık merkezleri, besi hayvancılığı merkezleri, Organize süt hayvancılığı yetiştirme merkezleri, gibi merkezler oluşturulmaya başladı. 1 milyon 200 bin hayvan ithal edildi. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden. Ciddi bir açık var ve devlet desteği yüzde 50 hibe şeklinde ciddi desteklerdir.  Endüstriyel hale getirilmiş tarım hayvancılık konusundaki girişimler ve projeler destekleniyor. Burada Organize Sera Bölgesi oluşturulabilir. Bu konuda hem lokasyon hem de iklim olarak önemli bir yerdeyiz. Bunun yanı sıra organik gübre atıkları konusunda da yatırımlar yapabiliriz. Komisyonlarla birlikte ilimize camiamıza katkıda bulunalım.” diye konuştu.

Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız ise, Girişimci çocuk atölyesi çalışması konusunda SATSO yönetimine teşekkür ederek  “Bizim çocuklarımız sınavlarda başarılı ama uygulamada aynı performansı göremiyoruz. Bu tür faaliyetler neticesinde girişimci gençler yetiştirilmesine katkı sağlanıyor. Bu çalışmaların sürekli olması faydalı olacaktır.” dedi.

Behlül Bayrak da, meslek komitelerinin yönetim kuruluna sunulan konular ile ilgili bilgi taleplerinin karşılanmış olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek “Talep ettiğimiz konular ile ilgili sürecin ne durumda olduğu ile ilgili raporlama konusunda yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerinin değerlendirmelerinin ardından Kaynarca Mobilya İhtisas OSB Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetlerinde yer alacak Oda temsilcilerinin görevlendirilmesi maddesi oylanarak kabul edildi. Buna göre; Bilal Arabacıoğlu, Yunus Tever, Murat Bayrak, Lütfi Sunman, Semih Çokay,  Yılmaz Dünya müteşebbis heyetinde yer aldılar.

Oda logosunun Eski logosunun tekrar kullanılması teklifinin görüşülmesi maddesi de meclis üyeleri tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

2018 yılı pide azami fiyat tarifesi de 27. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Ergin Balcı’nın açıklamalarının ardından 420 gram 3 TL, 560 gram 4 TL, 700 gram 5 TL olarak kabul edildi.

Ergin Balcı yaptığı açıklamada “Komitemize üyelerimiz tarafından gelen fiyat tarifesi komitemizce görüşüldü. Yaptığımız incelemelerde un bir sene içerisinde 4 defa zam geldi.  Akaryakıta yüzde 25 zam geldi. Doğalgaz, işçilik odun gibi kalemlerdeki artışlar göz önüne alındığında bu fiyat tarifesi komitemizce uygun görüldü.” diye konuştu

Bu haber toplam 270 defa okundu. Bu haber toplam 0 defa facebook`da paylaşıldı.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

                                          

 

Haber Yorumları

BURHANETTİN ÖNER11 Haziran 2018 - 18:03, Pazartesi

HAYIRLI OLSUN. EMEĞİ GECENLERİ CANI GÖNÜLDEN KUTLARIM. BAYRAM ÖNCESİ ÇOK ÇOK İYİ OLDU.HİZMETE DEVAMMMM... Habere Git..

sakaryalı7 Haziran 2018 - 17:01, Perşembe

boşuna anlatmayın 15 temmuzdaki tepkisizliğini kimseye anlatamaz Aydoğan ARSLAN ne kadar eminsin babanın kızımı bu kadar eminsin Habere Git..

İshak şen7 Haziran 2018 - 15:34, Perşembe

Allah bu birlik ve beraberliğinizi daim etsin. Ferizli Devlet Hastanesinde bir aile ortamı oluşturulan bu yemeği tertip edenlere teşekkür ederiz. Habere Git..

ak saçlı6 Haziran 2018 - 16:58, Çarşamba

SALDIR tektek cevap vermeye gerek yok aslında fesatlığınızdan öleceksiniz neredeyse kıskananlar çatlasın ne diim Habere Git..

SALDIR5 Haziran 2018 - 13:34, Salı

Saldır aksaçlı fatihin fedaisi karamurat; Allah kimseyi yanışı savunacak zelilliğe düşürmesin. Habere Git..

ak saçlı3 Haziran 2018 - 20:26, Pazar

YORUMCU YORMA SEN KENDİNİ CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTILAR VATANDAŞA DEĞİL YOKSULA UNDA TOPLADI GÖNDERDİLER BU ŞATAFATLI BİR GÖSTERİ DEĞİL GÖNÜL SOFRASI İNSANLARI SENEDE BİR GÜN BİR ÖĞÜN DE OLSA BİR ARAYA GETİRMEKTİR MESELA BEN HİÇ AYNI SOFRAYA OTURMAYI TAHMİN BİLE EDEMİYECEĞİM İNSANLARLA AYNI SOFRAYA OTURUP İFTAR AÇTIK ÖNCESİNDE HOŞ SOHPETLER ETTİK NE DİR KARDEŞİM SİZİN BU İKTİDAR DÜŞMANLIĞINIZ MUHALEFET YAPMANINDA BİR DOZU VAR SİZ O DOZU İYİCE SANA VE HİÇ BİR ESNAFA KİMSENİN EZİYET VERDİĞİ YOK ŞATAFATA GELİNCE BEN O İFTARDA ŞATAFAT FİLAN GÖRMEDİM İŞİNE BAK İŞİNE Habere Git..

Iftar3 Haziran 2018 - 15:51, Pazar

Iki yil yagmurdan olmadi iptal edildi.bu seferde dedinizki hava durumunu takip etmedinizmi buyuksehirin bu ilceye ne kasti var...niye iftar yapilmiyor.simdi yapildi yine elestiri... size batan bence Ahmet Soguk.hasetinizden catlayin sayin muhalefet. Habere Git..

Yorumcu2 Haziran 2018 - 10:43, Cumartesi

Oy aksaçlı dayım benim. Ben bir esnafım. O haber sitesine mesaj yazanlardan biride benim. Güzel olan ne? Benim yolumu kestiği mi? Bu şehrin bende vatandaşıyım. Bende vergi veriyor çocuk bakıyor, ticaret yapmaya çalışıyorum. Dün insanların maneviyesine dokunup yoksula un toplayacaksın, bugün iftar diye yolu caddeyi sokağı bir gün önceden keserek şatafat gösteri yapacaksın. Yapacaksan yap ta bana eziyet verme kardeşim. Varsa zerre kadar hakkım ki vardır helal etmiyorum. Napçan şimdi aksaçlı dayı? Lakin sizler alıştırıldınız yanlı yalaka basına başkası sizi kesmiyor. Habere Git..

ak saçlı2 Haziran 2018 - 08:49, Cumartesi

SAYIN EDİTÖR İPTAL EDİLMEDEN ÖNCEKİ SENELERDEDE BİR GÜN ÖNCEDEN YANİ BİRGÜN ÖNCE İFTARDAN SONRA CADDE KAPATILIYORDU YANİ ŞU GÜZELİM ORGANİZASYONA ÇAMUR ATMAK İÇİN HABER YAPIYORSUNUZ ONDAN SONRADA BEN HABER YAPTIM BEN HABERCİYİM DİYE GEÇİNİRSİNİZ ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLDU TABİİ BAZI EKSİKLERİ OLDU AMA OLAĞAN ŞEYLER KUSURSUZ OLACAK DİYE BİRŞEY YOK BENCE MUHALEFET YAPACAĞINIZA,SİYASET YAPACAĞINIZA HABER YAPĞIN HABER BİZ BURAYI HABER SİTESİ OLARAK GÖRÜYORUZ ÇÜNKÜ FARKLI BİR SİTEYSE SÖYLEYİN ONA GÖRE GİRELİM BİZDE BU SİTEYE GERÇİ ŞİMDİ SEN BU YORUMU YAYINLAMASSIN ODA VAR İSTER YAYINLA İSTER MESAJ OLARAK KABUL ET Habere Git..

BURHANETTİN ÖNER29 Mayıs 2018 - 18:42, Salı

SAYIN KAYMAKAMIMIZ. HOŞ GELDİNİZ.GÖREV YERİNİZ HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH.KUTLARIZ. Habere Git..

ferizli Küçük Sanayi29 Mayıs 2018 - 12:30, Salı

Vekil Kaymakam bey Hoş Geldiniz hayırlı olsun yeni görev yeriniz Habere Git..

ferizli Küçük Sanayi29 Mayıs 2018 - 12:30, Salı

Vekil Kaymakam bey Hoş Geldiniz hayırlı olsun yeni görev yeriniz Habere Git..

Helal28 Mayıs 2018 - 23:52, Pazartesi

Helal olsun neden satıyorlar ama üniversite yapıyorlar satıyorlar akgölü yaptılar satmadan neler yaptılar onlar zaten belli kapalı pazarları bile var utan Ferizli sattınız satılan yerlerin parası bile nerede açıklama bile yok yürü Söğütlü kim tutar seni utan Ferizli milletvekilleri bile yok artık geri adım başladı... Habere Git..

Komsu26 Mayıs 2018 - 17:10, Cumartesi

Ben bu habere cok guldum yahu o parklari bu hale getiren sizin cocuklariniz degilmi maden xok lazim tasla sopayla kirmayacaksiniz komsularimin cicuklari mahvetti o parki sigara icerler parka atarlar evinizi baktiginiz gibi parka bakmissiniz.takim elbise pesinde galiba ne ukalaca bir cumle bir kere dahi gitmemis belediyeye kslkmis sitem diyor.H.C lek adli vatandas... Habere Git..

Kamil Tursucu24 Mayıs 2018 - 10:48, Perşembe

Milletvekili adayları Ferizli ziyareti demişsiniz ancak aslında akp ferizli ilçe başkanlığı ziyareti demeniz gerekiyordu. salı günü geliyorlar pazara ve esnafa uğramadan gidiyorlar gezecek gücü kendilerinde bulamıyorlarmı niye gezmemişler gücü kaybettiklerinin resmidir Habere Git..

Gel Gez22 Mayıs 2018 - 18:49, Salı

Hadi Şimdi Herkese Veda Yemeği Ver Hadi Şimdi Herkesi Gez Öyle yok ordan yazmak ile hadiyin Ayhan sefer üstün bey ve mustaha isen görelim sizleri sahnede siz bu haberi okuyanlar yorum atmayın sakın bulurlar sizleri tamam mı soğuk soğuk vurur yüzünüze korkarsınız rüzgardan.....z.e.k.i.c.e Diymi vatansever ÇOK Yaşa Habere Git..

FERİZLİLİ16 Mayıs 2018 - 17:11, Çarşamba

eee geçikmiş bir vaatti bu cemil bey paraya dayanamaz hemen kabul etmiştir bu müdürlüğü ahmetle birlikte yapılacak yolsuzlukları kapatmaya insan lazım kadroyu yavaş yavaş kuruyolar uyan ferizli uyuma Habere Git..

Kadir Erkaya15 Mayıs 2018 - 15:07, Salı

Muhtarlık görevini layıkı ile yapan,kooperatifçilik,sosyal ve kültürel alanlarda başarılı çalışmalarına şahit olduğumuz Fethi Tokaç kardeşimizin siyasete atılması,eğitimi,bilgi,beceri ve donanımı ile milletçe görev verilmesi halinde belediye başkanlığı görevini-de en iyi şekilde ifa edeceği inancındayız. Habere Git..

Kamil Şenlendirici14 Mayıs 2018 - 11:34, Pazartesi

demek ki, cemil bey temizlik konussunda çok başarılı biri ve başkan bunu biliyor.oyüzden işin ehli addamı oraya koymuş.elinizi vijdanınıza koyunda söyleyin acaba daha önceki dönemlerde neleri temizlemiştir bu adam ve şimdi gene ona ihtiyaç duyuldu Habere Git..

e d e p y a h u13 Mayıs 2018 - 20:10, Pazar

Vay zavallı ferizlim sen hala çöpte debeleniyorsun, tam bir çürümüşlük, şu hale bir bakarmısınız) kimdi o bingöl müydü çok özgür olduğumuzu söyleyen? “Orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz” hey gidi sefil yavuz, bizim ferizlide yere tükürmeye fırsat yok. Habere Git..

ak saçlı13 Mayıs 2018 - 09:52, Pazar

gerçektende böyle saçmalık olurmu ya her vatandaşın sizin gibi makam arabaları yada şahsi arabaları yokki kaymakamlıkta rahatınızımı kaçırdılarda geçtiniz bu binaya onu anlamadım sayın müdürlerim sayın milli eğitim müdürüm sayın yetkililer azıcıkta vatandaşı düşünün neolursunuz artık be Habere Git..

Sevil12 Mayıs 2018 - 14:56, Cumartesi

Bu çalışmayı yapan müdür müdür Yardımcısı ve yetkili kişileri gerçek ten tebrik ediyorum dolmuş geçmez minibüs uğramaz bir yeri seçmişler çok muazzam orada 10 öğrenci daha kalsın diye düşünen yok ama kendi rahatlarını düşünen şahıslar var benim arabam yok ben oraya nasıl ulaşacağım ben kimin umrundayım ki kaymakamlık binasında rahatları mı bozuluyordu veya bayrak salladığı için mi oradan atıldı acaba diye güşünmüyor değilim yani siz rahatlığınızı değil ferizliyi ferizlinin eğitimini düşünün heee orada yemek hane de var onu okuttuk her öğle de kaymakamlıktan buraya gelmek zor oluyor en iyisi kurumu burYa getirmek daha iyi oluyor dimi tebrikler gerçekten tebrikler Habere Git..

naci10 Mayıs 2018 - 11:23, Perşembe

Naci Kıral bey ne kadar meraklısın sen öyle koskoca komuta nı arkanda bırakmışsın ayıp Habere Git..

Fatih9 Mayıs 2018 - 20:14, Çarşamba

tavuk ciğeri çıksın gerisi önemli değil balığa gidecez ciğersiz olmaz :) Habere Git..

demokles8 Mayıs 2018 - 10:42, Salı

"Temayül yoklamaları demokrasi örneğidir" demokrasi bizim için bir durak, istediğimiz zaman iner, istediğimiz zaman bineriz diyenlerin sergilediği bu demokrasi şölenine hayran kaldık. adapazarında indiler ankarada binerler artık oyları sayarken Habere Git..

İYİ ve Cesur8 Mayıs 2018 - 10:34, Salı

Sayın Başkan çok yerinde tespitler yapmış tebrikler.kendi fetoculuklarını gizlemek isteyenlerin çamur at izi kalsın diyerek yaptığı herşeyi insanlar görüyor. korkutmayla sindirmyle olmaz bu işler. akp önce çözüm süreci ve feto yapılanması için yargı önünde hesap versin .... Habere Git..

sürücü6 Mayıs 2018 - 19:05, Pazar

Allah mesut etsin. ama konvoyundaki araçların bazıları bizi tehlikeye soktu . Lütfen dikkat Habere Git..

Samet ULU6 Mayıs 2018 - 00:00, Pazar

yakışır tebrikler Habere Git..

hem kel hem fotul5 Mayıs 2018 - 21:16, Cumartesi

"Temayül yoklamaları demokrasi örneğidir" oyları Adapazarı'nda kullan Ankara'da say... Adına da demokrasi örneğidir de gerçekten büyük sefalet. Habere Git..

Kamil5 Mayıs 2018 - 09:20, Cumartesi

Genç arkadaşların heyecanı çok güzel de ileri tarihli hedeflerden önce yakın tarih Türkiye ve Ortadoğu hatta Doğu Avrupa’ya bi baksınlar, şimdilerde onları kaldırdıkları gibi öncesinde de bahsettiğimiz diğer ülkeleri nasıl kandırdıklarını görsünler... Biat edecekleri adamlara dikkat etsinler Habere Git..

ne etli ne sütlü4 Mayıs 2018 - 12:21, Cuma

Gerek sakarya gerekse Türkiye ile alakalı hangi öneride bulunmuş ve çözüm sağlamıştır? günlük siyasi kavgalara girmemiş de uzun dönemli hangi çalımlara engel olmaya çalışmıştır. 2015ten bu yana işe yarar en ufak bir gayret ve işi olmuş mudur acaba sayın vekilin? Habere Git..

Muhaefet29 Nisan 2018 - 20:06, Pazar

Şuraya bir yorum birakmak istiyorum... Hayreett dogrusu nasil oldu da insanlarımız eleştiriye gecmedi Habere Git..

ayşegül28 Nisan 2018 - 09:38, Cumartesi

evet ya ilçe başkanlığında çığır açtı zaten .o yüzden görevden alındı .ben anlamıyorum bu insanları .kendilerine yer bulmak için niye bu kadar çırpınıyolar ..yapamadıkları işlerden alınıyor lar ama ak parti onları milletvekili yapar şimdi Habere Git..

AHMET28 Nisan 2018 - 09:35, Cumartesi

ferizli merkez ve tüm ilçelerden otobüs kalkacak mı acaba ??????? Habere Git..

Halil27 Nisan 2018 - 21:49, Cuma

Yani şimdi milletvekili olma zamanı kim bilir belki tutar. Hayde rastgele. Habere Git..

Fakulte22 Nisan 2018 - 16:10, Pazar

Oradaki 6 ila 7 kisi acikogretim mezunu digerleri teknik 2 yillik ferizliye harita ve insaat teknikerlik bolumumu geldi haberimiz yok.bir ceko mezunu digeri muhendislik vay be ferizli meger kampus olmus.zorla tesekkur boyle olur.hep yalan hep dolan bu is nereye kadar yaaa.... Habere Git..

Kaçak yapilar22 Nisan 2018 - 15:22, Pazar

Cok güzel bir hizmette sayın soğuk siyasetinde bu yalanını yapma.personel sana teşekkür etmedi diye topladım fırçami cektim.bide haberde teşekkür ettirdim desene Ferizli artık senin küçük oyunlarını öğrendi...çünkü teşekkür etmek kapasite meselesi. Onlarda bu kapasite yok sayın soğuk.orada lise mezunlarida var.galiba onlarda mezun olacaklar hayırlı olsun..9 ay da senin yalanlarıni dinleyecek vatandaş..sonra anılarda kalacaksin.. Habere Git..

Hakan Tetik21 Nisan 2018 - 15:52, Cumartesi

Ferizli'ye büyük katkısı olacağını düşünüyorum...CHP üyesi olarak yapılan doğru işi alkışlıyorum...Emeği geçenlere teşekkür ediyorum... Habere Git..

Aydın DURMUŞ21 Nisan 2018 - 08:51, Cumartesi

Bir ferizli li olarak ilçemizin yıllardır yolsuzlukla anılması gerçekten çok üzücü bir durumdur lakin buna ortam sağlayan belediye başkanı da sütten çıkmış ak kaşık değildir. dolayısıyla bu konularda (ateş olmayan yerden duman çıkmaz) atasözü aklıma geliyor.açıklamayı okudum ve en sonunda bir şey dikkatimi çekti ey millet akıllı olun beni eleştirmeyin yoksa mahkemelerde sürünürsünüz demek istemiş ya sayın başkan hodri meydan hadi ver mahkemeye... Habere Git..

mustafa20 Nisan 2018 - 21:11, Cuma

Allah razı olsun emeği geçenlerden. İlçemize 4 yıllık fakültenin gelmesi demek ilçemizin geleceğinin daha parlak olduğunu gösterir. hem Osb lerimiz ile uyumlu bir fakülte. Ahmet başkan getirteceğim diyordu. Allah razı olsun. Habere Git..

ali13 Nisan 2018 - 12:59, Cuma

Kırklareli valisi yaklaşmama kararı verildiği saatlerde Kırklareli üniversitesinde başarı hikayeleri anlatıyormuş herhalde bu olayda başarı hikayesi sayılır Orhan Çitçi icin Habere Git..

hhakan13 Nisan 2018 - 12:37, Cuma

vay be eski Ferizli kaymakamı nelerde becermiş hayret halen valilik makamında oturuyor Habere Git..

Ali HARBİ6 Nisan 2018 - 12:38, Cuma

Okulumuz memuru Ali Kasım'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Okul camiası olarak kendisinden çok memnunduk. Kendisi iyilik ve yardımsever insandı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Geride kalanlara sabırlar versin. Habere Git..

yürrü bee6 Nisan 2018 - 09:30, Cuma

ertan ak.... macırcılık politikası tam gaz devam Habere Git..

farazlı4 Nisan 2018 - 14:06, Çarşamba

Hani Mahmut'u almamışsın yanına... Bu ne pişkinlik yarabbi... Habere Git..

Samet ULU2 Nisan 2018 - 10:38, Pazartesi

Tebrikler Mutluluklar Habere Git..

Samet Ulu28 Mart 2018 - 21:48, Çarşamba

Tebrik ederim evler Ferizli de organize Söğütlü de Habere Git..

YAKUP28 Mart 2018 - 11:13, Çarşamba

SANAYİ OLSU TOPRAK VERİMSİZ Habere Git..

kız tarafı25 Mart 2018 - 16:44, Pazar

Organize sanayi itirazları osb bizim yerlere gelinceye kadar mücadele edeceğiz. biz kızların hakkını devlet bizim hesaplara yatıracak değilmi. yaşasın adalet. Habere Git..

kafamda deli sorular23 Mart 2018 - 15:33, Cuma

milletin zekasıyla alay etmeye devam edin bakalım... iki tane osb diyeceksin bide ardından aşağı sakarya sulama projesi diyeceksin... alakaya maydanoz... ordakilerde kuzu gibi dinleyecek... prensip olarak PLAN lı bir şehir den bahsetmek için sanayi şehri mi, tarım şehri mi olacaksınız karar vermelisiniz.... tarım arazilerini sanayiciye peşkeş çekip sulama projesinden bahsetmek te ne olaki... Ferizlinin gelişmesi için müteahhitler binlerce ferizlide konut yaptı da sn SOĞUK siz ferizli ye ne yaptınız yeni yol mu açtınız, yeni parklarmı yaptınız. Habere Git..

Mustafa ÜSTÜBİ

Gücüne Güvenen Kibirli, Sana Diyorum...

                                          

Arama


Arşivde Ara