Sakarya bakan istiyor28 Haziran 2018 - 10:15, Perşembe


arsivler.ferizlide.com/

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1149 no’lu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Mayıs ayı Kat’i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu, kürsüye gelen Hesap İnceleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Oktay Topçu tarafından okunmasının ardından oylanarak, meclis üyeleri tarafından tasdik edildi.

Meclis Üyelerinin katılımı ve Meslek Komitesi Başkanlarının da konuk olduğu Haziran  Ayı Olağan Meclis toplantısında yönetim kurulunun faaliyetler hakkında bilgi veren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:

“24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerle birlikte Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi fiilen başlamış oldu. Bu yeni sistemin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.  Ayrıca; 27. Dönem milletvekili genel seçimi sonucunda ilimizden seçilen milletvekillerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Seçim bitti geçim derdi başladı. Ülke gündemimizin artık ekonomi olmasını bekliyoruz. Ekonomik kırılganlıkların üzerine gidilmeli. Bu yeni dönemde reel sektör olarak beklentimiz, yapısal reformlara hız verilmesi ve ekonomiye nefes aldıracak yeni enstrümanların devreye sokulmasıdır. Son dönemde artan döviz kurları ve enerji maliyetlerinin, üreten kesimin üzerine yüklediği ağır yüklerden kurtulmak için gerekli adımların ivedilikle atılmasını, ekonominin kırılganlıktan kurtarılarak, sağlam temeller üzerine oturtulmasını beklemekteyiz. Bir konudaki hassasiyetimizi sizlerle paylaşmak isterim. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası siyaset üstü bir kurumdur. Vatan haini ve bölücü olmayan tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz.

 Sakaryalı Bakan Talebi

Yıllardır Sakarya Ak Parti iktidarına ve Sayın Cumhurbaşkanımıza en fazla destek veren il. Aynı zamanda ekonomik olarak da büyüyen bir il. İhracatımızla ithalatımız arasındaki fark artı 2.2 milyar dolar. Bir taraftan siyasi erke büyük destek vermiş, bir taraftan ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlamış bir il. Ülke ekonomisi 58 milyar dolar cari açık verirken Sakarya artı değer katıyor. Toplanan vergilere baktığımızda Sakarya daha fazla yatırımı hak ediyor. Baktığımızda, Sakarya her zaman iktidarı desteklemiş,  ekonomik olarak ciddi katkı sağlamış, vergisini ödemiş, cari açığı artıya çevirmiş, ancak bunun tam olarak karşılığını alamamış. Bunun sebebi bize göre, Sakarya’nın bir bakanı olmaması. Sakarya’da yaptırım gücü yüksek, icracı bir bakan olursa, Sakarya’nın kaderi çok farklı olacaktır diye düşünüyoruz. Sizlerin de desteği ile Sayın Cumhurbaşkanımız’dan Sakarya’ya, Sakaryalı bir bakan talep ediyoruz. Bu talebimizi çeşitli mecralarda dile getireceğiz. Sakarya basının da bizleri destekleyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Başkan Altuğ’un Bakan talebine meclis üyelerinden de destek geldi. Meclis üyeleri Sakarya’nın güçlü temsiliyet anlamında Sakarya’nın bir bakanı olmasını istediklerini dile getirdiler.

Başkan Altuğ aylık faaliyetler ile ilgili yaptığı sunumda şunları dile getirdi:

“Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yönetim kurulumuzun önceliklerinden birisi kurumlar arası işbirliğini tesis ederek, birlikte iş yapma kültürünü geliştirmek olmuştur. Bu sebeple odamız bünyesinde kurmuş olduğumuz komisyonların çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bu komisyonlarımızda, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan temsilcilerin, konusunda uzman kişilerin yer alması, birlikte iş yapma kültürünün yerleşmesi açısından çok önemlidir. Özellikle çalışmalarımıza sakarya üniversitesini de dahil etmek amacıyla kurduğumuz İşdünyası-Üniversite İşbirliği Platformu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Komisyonun çalışma hedeflerini belirlemek için yapılan ilk toplantı sonrasındaki izlenimim, ilimizin gelişimine önemli katkılar sunacağıdır.

Sinerji Grubu Çalışıyor

Diğer yandan sakarya üniversitesinin koordinasyonunda, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile işadamı dernekleri başkanlarının oluşturduğu “Sakarya Sinerji Grubutoplantılarına da aktif katılım sağlayarak, kurumlar arası sinerjinin oluşmasına hizmet ediyoruz. Bu doğrultuda sinerji grubunun bu ay yapılan toplantısına ev sahipliği yaptık. Yeni dönemde odamızca yapılması planlanan çalışmalar hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdik.

Doku Kültürü Laboratuarı Protokolü

Üzerinde önemle durduğumuz “Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi”  diğer bir adıyla “Doku Kültürü Laboratuarı” projemizin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde projeyi yürütmek üzere bir şirket kurma çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve Marka Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu’nun katılımlarıyla imza törenini gerçekleştireceğiz.

Nefes Kredisi’nde Üyelere 3 Milyon 200 Bin

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi” projesi kapsamında sakarya ticaret ve sanayi odası olarak Vakıf Katılım ve Zıraat Katılım Bankalarına 200 bin lira tutarında yeni bir kaynak aktardık. Odamız, kredi havuzuna aktardığı bu 200 bin lira karşılığında, üyelerine 3 milyon 200 bin lira daha ek finansman sağlamıştır. Son aktardığımız kaynakla birlikte 440 üyemiz toplam 45 milyon 471 bin lira kredi kullanmıştır.

Tek Durak Hizmet Ofisi

Tek Durak Hizmet Ofisi olarak düşündüğümüz Ek Hizmet Binamızın kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacağız. Bu ek binada üyelerimizin birebir ilişkide olduğu

KOSGEB- İş-Kur, Kredi Garanti Fonu, Kalkınma Ajansı ve Exımbank ın şube açmaları için temasa geçilmiştir.  Bu kurumların faaliyet gösterecekleri ofisler için istedikleri büyüklükleri tespit etme çalışması başlatılmıştır. Ayrıca, bulunduğumuz alanda kısa süre içerisinde hızlı bir ticari gelişme yaşanması beklenildiğinden bu bölgede bir noter’in de faaliyette olması gerektiğini düşündük. Konuyla ilgili noterler birliğine ve adalet bakanlığına talep yazılarımızı yazdık.

Geçen ayki meclis toplantımızda Geyve İlçesi’nde kurulması planlanan Gıda İhtisas Osb’de yer almak isteyen üretici firmalar için talep toplamaya başladığımızın bilgisini sizlerle paylaşmıştık. Geyve İlçesi, Düzakçaşehir denilen mevkiide 555 dönümlük alanda kurulması planlanan OSB için şimdiye kadar 16 yatırımcıdan başvuru talebi alınmış olup, bu başvuruların toplamı 290 dönüme tekabül etmektedir. Talep toplamaya devam ediyoruz.

Sizlere, yürüttüğümüz başka bir proje hakkında da bilgi vermek istiyorum.  Bildiğiniz üzere odamız yurtdışı iş geliştirme komisyonu tarafından Üniversiteden Pazar Elçiliği Projesi yürütülmektedir. Bu projeyi daha da etkinleştirmek ve Afrika pazarına yönelik olarak bu proje yürütmeyi planlamaktayız. Bu projenin amacı, Sakarya Üniversitesi bünyesindeki Afrika kökenli öğrencilerden bir nevi fahri ticaret elçisi olarak yararlanmaktır. Projeye Sakarya Valiliği, Sakarya Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve iş adamları derneklerimiz destek vermektedir.

 Geri Dönüşümcüler Kümeleniyor

Bildiğiniz üzere kümelenme çalışmalarına önem veriyor ve birçok sektörde kümelenme çalışmaları planlıyoruz.  Kümelenme çalışması yapılması planlanan sektörlerden biri de geri dönüşüm sektörüdür.   Sektörde faaliyet gösteren işletmelerin kurduğu sakarya geri dönüşümcüler toplu işyeri yapı kooperatifi 2018 yılı Olağan Mali Genel Kurulu’nu geçtiğimiz hafta sonu odamızda gerçekleştirdi. Sektör temsilcileri toplu olarak bir sanayi bölgesinde ortak bir alanda faaliyet göstermeyi,  sektör birliği oluşturarak düzenli bir şekilde mesleklerini ifa etmeyi arzu etmekteler. Yönetim kurulu olarak, geri dönüşüm sektörü, makine sektörü, mobilya sektörü, inşaat ve inşaat malzemeleri sektörü gibi şehrimizin lokomotif sektörlerinin sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Bu konuda gerek valiliğimiz gerek büyükşehir belediyemiz ile işbirliği yaparak hızlı bir şekilde yol almayı planlıyoruz.

 E-İhracat Seferberliği

Ekonomi bakanlığı ve TOBB tarafından başlatılan “E-İhracat Seferberliği”  projesi hakkında sizlere kısa bilgi aktarmak isterim. Geçtiğimiz günlerde Ekonomi Bakanlığı ve TOBB’un işbirliğinde, Halkbank ve Vakıfbank’ın katkılarıyla başlatılan e-ihracat seferberliği projesinin lansmanı yapıldı. TOBB’a bağlı oda/borsalara üye şirketlerin ihracat performanslarını güçlendirmek amacıyla şirketlerimizin, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan, alibaba’ya üyelikleri desteklenecek. Firmaların bu platformlara üye olmak için ödemeleri gereken bedelin ön finansmanı da TOBB tarafından sağlanacak. Sonrasında, üyelik bedelinin yüzde 80’ini ekonomi bakanlığı, geri kalan yüzde 20’yi, Halkbank ve Vakıfbank karşılayacak. Böylece firmalarımız, herhangi bir bedel ödemeden, küresel pazar portallarına üye olabilecekler. Oda olarak biz de bu projenin içerisinde yer alacak ve e- ticaret siteleri üzerinden ihracat yapmak isteyen üyelerimize yol gösterici olacağız.

Yine geçen ayki meclis toplantımızda sizlere bahsettiğim ve büyük beğeni alan Girişimci Çocuk Atölyesi’ projesine yaptığımız desteğe benzer bir desteği Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın ‘Yarını İnşa Et’ dijital dönüşüm programına yaptık.  “Yarını İnşa Et” adıyla ve milli eğitim bakanlığı onayı ile 2018 yılında başlatılan projenin 2. Etabında sakarya ili ile birlikte 6 farklı ilde 242 gönüllü öğretmen ile proje yürütülüyor.

Projeye 2370 öğrenci başvurdu. Projedeki öğrencilere sağlanan teknoloji kitlerle sağlık, çevre-enerji ve akıllı şehirler konularında çevrelerinde gözlemledikleri sorunları çözmeye yönelik proje fikirlerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Odamızda projede yer alarak Sakarya’dan projeye katılan öğrencilerin teknolojik kitlerini tedarik etmiştir.” dedi

Bu haber toplam 397 defa okundu. Bu haber toplam 0 defa facebook`da paylaşıldı.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

                                          

 

Haber Yorumları

BURHANETTİN ÖNER11 Haziran 2018 - 18:03, Pazartesi

HAYIRLI OLSUN. EMEĞİ GECENLERİ CANI GÖNÜLDEN KUTLARIM. BAYRAM ÖNCESİ ÇOK ÇOK İYİ OLDU.HİZMETE DEVAMMMM... Habere Git..

sakaryalı7 Haziran 2018 - 17:01, Perşembe

boşuna anlatmayın 15 temmuzdaki tepkisizliğini kimseye anlatamaz Aydoğan ARSLAN ne kadar eminsin babanın kızımı bu kadar eminsin Habere Git..

İshak şen7 Haziran 2018 - 15:34, Perşembe

Allah bu birlik ve beraberliğinizi daim etsin. Ferizli Devlet Hastanesinde bir aile ortamı oluşturulan bu yemeği tertip edenlere teşekkür ederiz. Habere Git..

ak saçlı6 Haziran 2018 - 16:58, Çarşamba

SALDIR tektek cevap vermeye gerek yok aslında fesatlığınızdan öleceksiniz neredeyse kıskananlar çatlasın ne diim Habere Git..

SALDIR5 Haziran 2018 - 13:34, Salı

Saldır aksaçlı fatihin fedaisi karamurat; Allah kimseyi yanışı savunacak zelilliğe düşürmesin. Habere Git..

ak saçlı3 Haziran 2018 - 20:26, Pazar

YORUMCU YORMA SEN KENDİNİ CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTILAR VATANDAŞA DEĞİL YOKSULA UNDA TOPLADI GÖNDERDİLER BU ŞATAFATLI BİR GÖSTERİ DEĞİL GÖNÜL SOFRASI İNSANLARI SENEDE BİR GÜN BİR ÖĞÜN DE OLSA BİR ARAYA GETİRMEKTİR MESELA BEN HİÇ AYNI SOFRAYA OTURMAYI TAHMİN BİLE EDEMİYECEĞİM İNSANLARLA AYNI SOFRAYA OTURUP İFTAR AÇTIK ÖNCESİNDE HOŞ SOHPETLER ETTİK NE DİR KARDEŞİM SİZİN BU İKTİDAR DÜŞMANLIĞINIZ MUHALEFET YAPMANINDA BİR DOZU VAR SİZ O DOZU İYİCE SANA VE HİÇ BİR ESNAFA KİMSENİN EZİYET VERDİĞİ YOK ŞATAFATA GELİNCE BEN O İFTARDA ŞATAFAT FİLAN GÖRMEDİM İŞİNE BAK İŞİNE Habere Git..

Iftar3 Haziran 2018 - 15:51, Pazar

Iki yil yagmurdan olmadi iptal edildi.bu seferde dedinizki hava durumunu takip etmedinizmi buyuksehirin bu ilceye ne kasti var...niye iftar yapilmiyor.simdi yapildi yine elestiri... size batan bence Ahmet Soguk.hasetinizden catlayin sayin muhalefet. Habere Git..

Yorumcu2 Haziran 2018 - 10:43, Cumartesi

Oy aksaçlı dayım benim. Ben bir esnafım. O haber sitesine mesaj yazanlardan biride benim. Güzel olan ne? Benim yolumu kestiği mi? Bu şehrin bende vatandaşıyım. Bende vergi veriyor çocuk bakıyor, ticaret yapmaya çalışıyorum. Dün insanların maneviyesine dokunup yoksula un toplayacaksın, bugün iftar diye yolu caddeyi sokağı bir gün önceden keserek şatafat gösteri yapacaksın. Yapacaksan yap ta bana eziyet verme kardeşim. Varsa zerre kadar hakkım ki vardır helal etmiyorum. Napçan şimdi aksaçlı dayı? Lakin sizler alıştırıldınız yanlı yalaka basına başkası sizi kesmiyor. Habere Git..

ak saçlı2 Haziran 2018 - 08:49, Cumartesi

SAYIN EDİTÖR İPTAL EDİLMEDEN ÖNCEKİ SENELERDEDE BİR GÜN ÖNCEDEN YANİ BİRGÜN ÖNCE İFTARDAN SONRA CADDE KAPATILIYORDU YANİ ŞU GÜZELİM ORGANİZASYONA ÇAMUR ATMAK İÇİN HABER YAPIYORSUNUZ ONDAN SONRADA BEN HABER YAPTIM BEN HABERCİYİM DİYE GEÇİNİRSİNİZ ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLDU TABİİ BAZI EKSİKLERİ OLDU AMA OLAĞAN ŞEYLER KUSURSUZ OLACAK DİYE BİRŞEY YOK BENCE MUHALEFET YAPACAĞINIZA,SİYASET YAPACAĞINIZA HABER YAPĞIN HABER BİZ BURAYI HABER SİTESİ OLARAK GÖRÜYORUZ ÇÜNKÜ FARKLI BİR SİTEYSE SÖYLEYİN ONA GÖRE GİRELİM BİZDE BU SİTEYE GERÇİ ŞİMDİ SEN BU YORUMU YAYINLAMASSIN ODA VAR İSTER YAYINLA İSTER MESAJ OLARAK KABUL ET Habere Git..

BURHANETTİN ÖNER29 Mayıs 2018 - 18:42, Salı

SAYIN KAYMAKAMIMIZ. HOŞ GELDİNİZ.GÖREV YERİNİZ HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH.KUTLARIZ. Habere Git..

ferizli Küçük Sanayi29 Mayıs 2018 - 12:30, Salı

Vekil Kaymakam bey Hoş Geldiniz hayırlı olsun yeni görev yeriniz Habere Git..

ferizli Küçük Sanayi29 Mayıs 2018 - 12:30, Salı

Vekil Kaymakam bey Hoş Geldiniz hayırlı olsun yeni görev yeriniz Habere Git..

Helal28 Mayıs 2018 - 23:52, Pazartesi

Helal olsun neden satıyorlar ama üniversite yapıyorlar satıyorlar akgölü yaptılar satmadan neler yaptılar onlar zaten belli kapalı pazarları bile var utan Ferizli sattınız satılan yerlerin parası bile nerede açıklama bile yok yürü Söğütlü kim tutar seni utan Ferizli milletvekilleri bile yok artık geri adım başladı... Habere Git..

Komsu26 Mayıs 2018 - 17:10, Cumartesi

Ben bu habere cok guldum yahu o parklari bu hale getiren sizin cocuklariniz degilmi maden xok lazim tasla sopayla kirmayacaksiniz komsularimin cicuklari mahvetti o parki sigara icerler parka atarlar evinizi baktiginiz gibi parka bakmissiniz.takim elbise pesinde galiba ne ukalaca bir cumle bir kere dahi gitmemis belediyeye kslkmis sitem diyor.H.C lek adli vatandas... Habere Git..

Kamil Tursucu24 Mayıs 2018 - 10:48, Perşembe

Milletvekili adayları Ferizli ziyareti demişsiniz ancak aslında akp ferizli ilçe başkanlığı ziyareti demeniz gerekiyordu. salı günü geliyorlar pazara ve esnafa uğramadan gidiyorlar gezecek gücü kendilerinde bulamıyorlarmı niye gezmemişler gücü kaybettiklerinin resmidir Habere Git..

Gel Gez22 Mayıs 2018 - 18:49, Salı

Hadi Şimdi Herkese Veda Yemeği Ver Hadi Şimdi Herkesi Gez Öyle yok ordan yazmak ile hadiyin Ayhan sefer üstün bey ve mustaha isen görelim sizleri sahnede siz bu haberi okuyanlar yorum atmayın sakın bulurlar sizleri tamam mı soğuk soğuk vurur yüzünüze korkarsınız rüzgardan.....z.e.k.i.c.e Diymi vatansever ÇOK Yaşa Habere Git..

FERİZLİLİ16 Mayıs 2018 - 17:11, Çarşamba

eee geçikmiş bir vaatti bu cemil bey paraya dayanamaz hemen kabul etmiştir bu müdürlüğü ahmetle birlikte yapılacak yolsuzlukları kapatmaya insan lazım kadroyu yavaş yavaş kuruyolar uyan ferizli uyuma Habere Git..

Kadir Erkaya15 Mayıs 2018 - 15:07, Salı

Muhtarlık görevini layıkı ile yapan,kooperatifçilik,sosyal ve kültürel alanlarda başarılı çalışmalarına şahit olduğumuz Fethi Tokaç kardeşimizin siyasete atılması,eğitimi,bilgi,beceri ve donanımı ile milletçe görev verilmesi halinde belediye başkanlığı görevini-de en iyi şekilde ifa edeceği inancındayız. Habere Git..

Kamil Şenlendirici14 Mayıs 2018 - 11:34, Pazartesi

demek ki, cemil bey temizlik konussunda çok başarılı biri ve başkan bunu biliyor.oyüzden işin ehli addamı oraya koymuş.elinizi vijdanınıza koyunda söyleyin acaba daha önceki dönemlerde neleri temizlemiştir bu adam ve şimdi gene ona ihtiyaç duyuldu Habere Git..

e d e p y a h u13 Mayıs 2018 - 20:10, Pazar

Vay zavallı ferizlim sen hala çöpte debeleniyorsun, tam bir çürümüşlük, şu hale bir bakarmısınız) kimdi o bingöl müydü çok özgür olduğumuzu söyleyen? “Orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz” hey gidi sefil yavuz, bizim ferizlide yere tükürmeye fırsat yok. Habere Git..

ak saçlı13 Mayıs 2018 - 09:52, Pazar

gerçektende böyle saçmalık olurmu ya her vatandaşın sizin gibi makam arabaları yada şahsi arabaları yokki kaymakamlıkta rahatınızımı kaçırdılarda geçtiniz bu binaya onu anlamadım sayın müdürlerim sayın milli eğitim müdürüm sayın yetkililer azıcıkta vatandaşı düşünün neolursunuz artık be Habere Git..

Sevil12 Mayıs 2018 - 14:56, Cumartesi

Bu çalışmayı yapan müdür müdür Yardımcısı ve yetkili kişileri gerçek ten tebrik ediyorum dolmuş geçmez minibüs uğramaz bir yeri seçmişler çok muazzam orada 10 öğrenci daha kalsın diye düşünen yok ama kendi rahatlarını düşünen şahıslar var benim arabam yok ben oraya nasıl ulaşacağım ben kimin umrundayım ki kaymakamlık binasında rahatları mı bozuluyordu veya bayrak salladığı için mi oradan atıldı acaba diye güşünmüyor değilim yani siz rahatlığınızı değil ferizliyi ferizlinin eğitimini düşünün heee orada yemek hane de var onu okuttuk her öğle de kaymakamlıktan buraya gelmek zor oluyor en iyisi kurumu burYa getirmek daha iyi oluyor dimi tebrikler gerçekten tebrikler Habere Git..

naci10 Mayıs 2018 - 11:23, Perşembe

Naci Kıral bey ne kadar meraklısın sen öyle koskoca komuta nı arkanda bırakmışsın ayıp Habere Git..

Fatih9 Mayıs 2018 - 20:14, Çarşamba

tavuk ciğeri çıksın gerisi önemli değil balığa gidecez ciğersiz olmaz :) Habere Git..

demokles8 Mayıs 2018 - 10:42, Salı

"Temayül yoklamaları demokrasi örneğidir" demokrasi bizim için bir durak, istediğimiz zaman iner, istediğimiz zaman bineriz diyenlerin sergilediği bu demokrasi şölenine hayran kaldık. adapazarında indiler ankarada binerler artık oyları sayarken Habere Git..

İYİ ve Cesur8 Mayıs 2018 - 10:34, Salı

Sayın Başkan çok yerinde tespitler yapmış tebrikler.kendi fetoculuklarını gizlemek isteyenlerin çamur at izi kalsın diyerek yaptığı herşeyi insanlar görüyor. korkutmayla sindirmyle olmaz bu işler. akp önce çözüm süreci ve feto yapılanması için yargı önünde hesap versin .... Habere Git..

sürücü6 Mayıs 2018 - 19:05, Pazar

Allah mesut etsin. ama konvoyundaki araçların bazıları bizi tehlikeye soktu . Lütfen dikkat Habere Git..

Samet ULU6 Mayıs 2018 - 00:00, Pazar

yakışır tebrikler Habere Git..

hem kel hem fotul5 Mayıs 2018 - 21:16, Cumartesi

"Temayül yoklamaları demokrasi örneğidir" oyları Adapazarı'nda kullan Ankara'da say... Adına da demokrasi örneğidir de gerçekten büyük sefalet. Habere Git..

Kamil5 Mayıs 2018 - 09:20, Cumartesi

Genç arkadaşların heyecanı çok güzel de ileri tarihli hedeflerden önce yakın tarih Türkiye ve Ortadoğu hatta Doğu Avrupa’ya bi baksınlar, şimdilerde onları kaldırdıkları gibi öncesinde de bahsettiğimiz diğer ülkeleri nasıl kandırdıklarını görsünler... Biat edecekleri adamlara dikkat etsinler Habere Git..

ne etli ne sütlü4 Mayıs 2018 - 12:21, Cuma

Gerek sakarya gerekse Türkiye ile alakalı hangi öneride bulunmuş ve çözüm sağlamıştır? günlük siyasi kavgalara girmemiş de uzun dönemli hangi çalımlara engel olmaya çalışmıştır. 2015ten bu yana işe yarar en ufak bir gayret ve işi olmuş mudur acaba sayın vekilin? Habere Git..

Muhaefet29 Nisan 2018 - 20:06, Pazar

Şuraya bir yorum birakmak istiyorum... Hayreett dogrusu nasil oldu da insanlarımız eleştiriye gecmedi Habere Git..

ayşegül28 Nisan 2018 - 09:38, Cumartesi

evet ya ilçe başkanlığında çığır açtı zaten .o yüzden görevden alındı .ben anlamıyorum bu insanları .kendilerine yer bulmak için niye bu kadar çırpınıyolar ..yapamadıkları işlerden alınıyor lar ama ak parti onları milletvekili yapar şimdi Habere Git..

AHMET28 Nisan 2018 - 09:35, Cumartesi

ferizli merkez ve tüm ilçelerden otobüs kalkacak mı acaba ??????? Habere Git..

Halil27 Nisan 2018 - 21:49, Cuma

Yani şimdi milletvekili olma zamanı kim bilir belki tutar. Hayde rastgele. Habere Git..

Fakulte22 Nisan 2018 - 16:10, Pazar

Oradaki 6 ila 7 kisi acikogretim mezunu digerleri teknik 2 yillik ferizliye harita ve insaat teknikerlik bolumumu geldi haberimiz yok.bir ceko mezunu digeri muhendislik vay be ferizli meger kampus olmus.zorla tesekkur boyle olur.hep yalan hep dolan bu is nereye kadar yaaa.... Habere Git..

Kaçak yapilar22 Nisan 2018 - 15:22, Pazar

Cok güzel bir hizmette sayın soğuk siyasetinde bu yalanını yapma.personel sana teşekkür etmedi diye topladım fırçami cektim.bide haberde teşekkür ettirdim desene Ferizli artık senin küçük oyunlarını öğrendi...çünkü teşekkür etmek kapasite meselesi. Onlarda bu kapasite yok sayın soğuk.orada lise mezunlarida var.galiba onlarda mezun olacaklar hayırlı olsun..9 ay da senin yalanlarıni dinleyecek vatandaş..sonra anılarda kalacaksin.. Habere Git..

Hakan Tetik21 Nisan 2018 - 15:52, Cumartesi

Ferizli'ye büyük katkısı olacağını düşünüyorum...CHP üyesi olarak yapılan doğru işi alkışlıyorum...Emeği geçenlere teşekkür ediyorum... Habere Git..

Aydın DURMUŞ21 Nisan 2018 - 08:51, Cumartesi

Bir ferizli li olarak ilçemizin yıllardır yolsuzlukla anılması gerçekten çok üzücü bir durumdur lakin buna ortam sağlayan belediye başkanı da sütten çıkmış ak kaşık değildir. dolayısıyla bu konularda (ateş olmayan yerden duman çıkmaz) atasözü aklıma geliyor.açıklamayı okudum ve en sonunda bir şey dikkatimi çekti ey millet akıllı olun beni eleştirmeyin yoksa mahkemelerde sürünürsünüz demek istemiş ya sayın başkan hodri meydan hadi ver mahkemeye... Habere Git..

mustafa20 Nisan 2018 - 21:11, Cuma

Allah razı olsun emeği geçenlerden. İlçemize 4 yıllık fakültenin gelmesi demek ilçemizin geleceğinin daha parlak olduğunu gösterir. hem Osb lerimiz ile uyumlu bir fakülte. Ahmet başkan getirteceğim diyordu. Allah razı olsun. Habere Git..

ali13 Nisan 2018 - 12:59, Cuma

Kırklareli valisi yaklaşmama kararı verildiği saatlerde Kırklareli üniversitesinde başarı hikayeleri anlatıyormuş herhalde bu olayda başarı hikayesi sayılır Orhan Çitçi icin Habere Git..

hhakan13 Nisan 2018 - 12:37, Cuma

vay be eski Ferizli kaymakamı nelerde becermiş hayret halen valilik makamında oturuyor Habere Git..

Ali HARBİ6 Nisan 2018 - 12:38, Cuma

Okulumuz memuru Ali Kasım'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Okul camiası olarak kendisinden çok memnunduk. Kendisi iyilik ve yardımsever insandı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Geride kalanlara sabırlar versin. Habere Git..

yürrü bee6 Nisan 2018 - 09:30, Cuma

ertan ak.... macırcılık politikası tam gaz devam Habere Git..

farazlı4 Nisan 2018 - 14:06, Çarşamba

Hani Mahmut'u almamışsın yanına... Bu ne pişkinlik yarabbi... Habere Git..

Samet ULU2 Nisan 2018 - 10:38, Pazartesi

Tebrikler Mutluluklar Habere Git..

Samet Ulu28 Mart 2018 - 21:48, Çarşamba

Tebrik ederim evler Ferizli de organize Söğütlü de Habere Git..

YAKUP28 Mart 2018 - 11:13, Çarşamba

SANAYİ OLSU TOPRAK VERİMSİZ Habere Git..

kız tarafı25 Mart 2018 - 16:44, Pazar

Organize sanayi itirazları osb bizim yerlere gelinceye kadar mücadele edeceğiz. biz kızların hakkını devlet bizim hesaplara yatıracak değilmi. yaşasın adalet. Habere Git..

kafamda deli sorular23 Mart 2018 - 15:33, Cuma

milletin zekasıyla alay etmeye devam edin bakalım... iki tane osb diyeceksin bide ardından aşağı sakarya sulama projesi diyeceksin... alakaya maydanoz... ordakilerde kuzu gibi dinleyecek... prensip olarak PLAN lı bir şehir den bahsetmek için sanayi şehri mi, tarım şehri mi olacaksınız karar vermelisiniz.... tarım arazilerini sanayiciye peşkeş çekip sulama projesinden bahsetmek te ne olaki... Ferizlinin gelişmesi için müteahhitler binlerce ferizlide konut yaptı da sn SOĞUK siz ferizli ye ne yaptınız yeni yol mu açtınız, yeni parklarmı yaptınız. Habere Git..

Mustafa ÜSTÜBİ

Gücüne Güvenen Kibirli, Sana Diyorum...

                                          

Arama


Arşivde Ara