‘Üç Kişiyi Öldürmüş 3 Kişiyi de Yaralamıştı’4 Temmuz 2018, Çarşamba

Jandarmanın Uykusuz Geçen Saatleri… Sizler bu haberi ilk olarak şu şekilde okudunuz…

“02 Temmuz 2018 tarihinde saat 20.00 sularında Düzce Gümüşova'ya bağlı Yeşilyayla Köyünün ormanlık alanında, iddialara göre kesimi yapılan ağaçlardan artan odunları paylaşma konusunda çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine şüpheli firari 45 yaşındaki Olcay B. Ateş ederek arkadaşlarını vurdu.

Tabancadan çıkan mermilerle Olay yerinde işçilerden Hakan Çalışkan, Erdal Küt ve Bayram Küt hayatını kaybetti. Yalçın A. Furkan D. ve Erol D. ise yaralandı.”

Evet, haberin tam metni bu ve buna yakın haberlerdi.

Olcay BAK üç kişiyi öldürmüş, üç kişiyi de yaralayarak Düzce’den firar etmişti. Firarinin Sakarya İli sınırları içerisinde olabileceği ihtimali üzerine teyakkuza geçen Sakarya ve Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin uykusuz saatleri başlamıştı.

Olcay BAK’ın gidebileceği, irtibat kurabileceği tüm kişiler takibe alınmış, olası geçebileceği tüm güzergâhlar istihbarat ağı ile örülmüştü.

Artık yakalanması an meselesi;

Jandarma birimleri ilk olarak Yeşilyurt köy yolunda Olcay BAK’ın kullanmış olduğu 34 YJE 15 Plakalı beyaz bir Renault Broadway aracına ulaştı.

Artık cinayet zanlısının Sakarya İlinde olduğu kesinleşmişti.

İlk tahminler aracını terk ettikten sonra ormanlık alana kaçtığıydı. Aramalar bu bölgede yoğunlaştırıldı. 

Bir yandan da Jandarma tarafından aile bireyleri haberdar edilip, sözü geçenlerden Olcay BAK’ın kendilerine sığınması halinde Jandarmaya teslim edilmesi istenildi.

Her dakika çember daralıyor…!

Jandarmanın ısrarlı takibi ve tüm kaçış yollarını tutması sonrasında daha fazla kaçamayacağını anlayan şüpheli Olcay BAK kendi ailesi tarafından getirilip Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edilmesi sağlanmıştır.

Bahsi geçen olayın tam sebebi savcılık sorgusundan sonra ortaya çıkacaktır.

Sonuç;

“02 Temmuz 2018 günü Gümüşova İlçesi Yeşilyayla Köyü orman kesim alanında saat 20.00 sıralarında meydana gelen ve 3 kişinin ölümü 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayın faili ile ilgili olarak Düzce ve Sakarya İl Jandarma Komutanlıkları İstihbarat Şube Müdürlüklerince ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığınca Sakarya ili Hendek ilçesinde yapılan müşterek istihbarı çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi Olcay BAK suçta kullanmış olduğu tabanca ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış, işlemlerin ardından Düzce Adliyesine sevki sağlanmıştır.”

 

Bu haber toplam 499 defa okundu.